Dobrzyckie ogrody – piękno i tajemnica

www.ardleywithfewcott.com

Rozpatrując polskie miasta/miasteczka pod kątem trafności oraz pomysłowości zagospodarowania przestrzeni, nie sposób nie wspomnieć o położonej w powiecie koszalińskim Dobrzycy. Choć już sam status terytorialny tego miejsca wyraźnie wskazuje, że jest to obszar wiejski, to jednak oryginalność jego zagospodarowania jest na poziomie, co najmniej miejskim.

www.gbauto.com.pl

Konkretnie, chodzi tu o jeden (za to jaki!) obiekt, a mianowicie o kompleks ogrodniczy noszący nazwę Hortulus, o którym niektórzy zwykli nawet mówić – ogrody marzeń. Można tu wyróżnić zarówno ogrody tematyczne, szkółkę roślin, jak i centrum ogrodnicze.

To urokliwe miejsce służy zarówno społeczności lokalnej, jaki i przyjezdnym turystom. Na miejscu do dyspozycji jest przewodnik, który oprowadzi po terenie i przybliży jego niewątpliwie interesujące arkana.

Obiekt posiada wieżę widokową, z której rozciąga się wspaniała panorama zielonej okolicy, zaś roślinność układa się tam w przepastny labirynt. Odwiedzający może się więc poczuć zupełnie jak w baśniowym filmie „Tajemniczy Ogród”.

You may also like...