Dobrzyckie ogrody – piękno i tajemnica

ogrody zimowe śląsk https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/projektant-wnetrz-piaseczno/

Rozpatrując polskie miasta/miasteczka pod kątem trafności oraz pomysłowości zagospodarowania przestrzeni, nie sposób nie wspomnieć o położonej w powiecie koszalińskim Dobrzycy. Choć już sam status terytorialny tego miejsca wyraźnie wskazuje, że jest to obszar wiejski, to jednak oryginalność jego zagospodarowania jest na poziomie, co najmniej miejskim.

www.gbauto.com.pl

http://ogrodybotanika.pl/uslugi-ogrodnicze

Konkretnie, chodzi tu o jeden (za to jaki!) obiekt, a mianowicie o kompleks ogrodniczy noszący nazwę Hortulus, o którym niektórzy zwykli nawet mówić – ogrody marzeń. Można tu wyróżnić zarówno ogrody tematyczne, szkółkę roślin, jak i centrum ogrodnicze.

To urokliwe miejsce służy zarówno społeczności lokalnej, jaki i przyjezdnym turystom. Na miejscu do dyspozycji jest przewodnik, który oprowadzi po terenie i przybliży jego niewątpliwie interesujące arkana.

Obiekt posiada wieżę widokową, z której rozciąga się wspaniała panorama zielonej okolicy, zaś roślinność układa się tam w przepastny labirynt. Odwiedzający może się więc poczuć zupełnie jak w baśniowym filmie „Tajemniczy Ogród”.