Dropbox

www.bvp-sidir.pl projektowanie logo poznań

Obecnie najczęstszym rodzajem świadczonych usług w Internecie rozwija się na zasadzie tzw. chmury.

Chmura to po prostu udostępnienie przestrzeni dyskowej serwerów firmy zewnętrznej na której można przechowywać konkretny lub dowolny rodzaj plików. Tego typu usługą jest na przykład Dropbox, czyli usługa stworzona przez firmę Dropbox Inc.

Dzięki usłudze Dropbox każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje 2 gb miejsca na wirtualnym dysku z możliwością jego powiększenia. Użytkownik darmowego konta może zwiększyć pojemność transferu przez zapraszanie nowych użytkowników do założenia konta.

Dzięki temu jego przestrzeń dyskowa zwiększyć może się aż o 16 gb. Usługi świadczone przez Dropbox cieszą się popularnością przede wszystkim wśród właścicieli firm, którzy wykorzystują go jako platformę na której każdy pracownik może udostępnić efekty swojej pracy w czasie rzeczywistym innym pracownikom.

Dzięki możliwości szybkiego komunikowania się i udostępniania nawet dużych plików, a także dzięki bardzo dobrze skonstruowanym systemom zabezpieczania umieszczonych na chmurze plików, Dropbox wielokrotnie był wyróżniany przez prasę i inne media.