Internet dla seniorów

www.octopus.edu.pl

Internet jest narzędziem pracy wielu młodych ludzi na całym świecie, jednak coraz częściej z jego dobrodziejstw korzystają również osoby starsze, zwłaszcza jeżeli została im zapewniona opieka nad osobami starszymi w domu Warszawa. Trudno się dziwić, skoro każdy mówi tyle o Internecie, każdy chce sprawdzić co to właściwie jest.

Choć wpływ Internetu na życie seniorów jest raczej mikroskopijny, to ułatwia on wiele codziennych czynności, a także urozmaica życie najstarszym z nas. Najczęstszą funkcją z jakiej korzystają seniorzy jest niewątpliwie możliwość komunikowania się z innymi.

dekostudio salon z tapetami tapety poznań gdzie w poznaniu polecacie salon tapet

Pisanie E-maili, rozmowy wideo poprzez Skype z dziećmi, które często opuściły rodzinny dom czy po prostu komentowanie zdjęć dawnych znajomych to najczęstsze zajęcia, którymi zajmują się starsze osoby korzystające z Internetu. Równie ważną funkcją Internetu, z którego najstarsi korzystają wyjątkowo często jest niewątpliwie możliwość czytania wiadomości.

Mainstreamowe media takie jak telewizja czy radio również w tym przypadku przegrywają, gdyż nawet ludzie po pięćdziesiątce wolą poczytać o wszystkim z ekranów komputerów.