Papierowy obrus

nawozy Ziemovit: http://www.ziemovit.pl/

Zastanawiając się nad tym, jak przygotować stół na przyjęcie gości, zwykle skupiamy się przede wszystkim na dekoracjach. Staramy się, żeby stół, przy którym wspólnie zasiądziemy, wyglądał jak najbardziej przyjaźnie i doskonale oddawał charakter sytuacji, którą aktualnie świętujemy.

Zwykle mamy również ścisłe wyobrażenie dotyczące tego, jaki obrus powinien pokryć blat, na którym znajdą się posiłki. Tymczasem okazuje się, że w tej tematyce czasami warto nieco spuścić z tonu.

Przy wyborze obrusa powinniśmy kierować się nie tylko względami estetycznymi, tak ważnymi dla nas podczas przyjmowania gości, ale również tymi wynikającymi z bardziej praktycznych pobudek. Właśnie dlatego, jeśli planujesz niezbyt zobowiązujące przyjęcie na ogrodzie czy tarasie, powinieneś koniecznie rozważyć użycie obrusa wykonanego z… papieru.

Na imprezie tego typu luźny charakter przygotowania stołu nie będzie wyglądał zbyt rażąco. Jednocześnie pozbędziesz się problemu spierania tłustych plam, które często pozostają na przykład po jedzeniu grillowanego mięsa.

Po raz pierwszy na spotkaniu ze znajomymi kompletnie nie będziesz przejmować się rozlanym winem czy kapiącym z talerza sosem. Lepiej pozwolić sobie na odrobinę luzu, rezygnując tym samym z eleganckiego stylu.

Papierowy obrus nad wyraz przydatny może okazać się podczas organizacji przyjęcia dla dzieci. Nie da się ukryć, że naszym pociechom podczas jedzenia bardzo często zdarza się coś upuścić czy odruchowo wytrzeć paluszki w obrus.

Po co ciągle strofować gości malucha czy nerwowo zastanawiać się, jak pozbyć się zaschniętych plam po truskawkowym torcie i soku z czarnej porzeczki? Dodatkowo, coraz częściej można kupić papierowy obrus z ulubionymi postaciami z bajek. Będzie tańszy niż ten prawdziwy, a przy tym nie będziesz zastanawiać się, czy za rok nadal będzie podobać się twojemu maluchowi.