Sieć pełna cyberprzestępców

jak zrobić backup bloga w WordPress epoksydowa żywica

Za pomocą komunikatorów internetowych komunikują się zarówno starsi jak i młodsi użytkownicy Internetu. Co ważne, obie grupy wiekowe mogą stać się ofiarami cyberprzemocy.

home-tip.pl

Najczęściej zdarza się tak, że internauci są zastraszani przez innych internautów. Często jest też tak, że ktoś podszywa się za osobę nam znaną, by poniżyć nas albo żeby wyciągnąć od nas jakieś ważne informacje.

Może zdarzyć się również sytuacja, że nasza rozmowa zostanie skopiowana i wykorzystana przeciw nam. Zdjęcia, które wysyłamy za pomocą komunikatorów internetowych mogą również dostać się w niepowołane ręce.

Należy pamiętać, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi. Takie złudzenie często mają internauci, którzy dopuszczają się cyberprzemocy względem innych osób.

Ważne jest, by tacy ludzie nie czuli się bezkrani. Choć Internet nie zawsze jest bezpiecznym miejscem to powinno robić się wszystko, by to bezpieczeństwo zwiększać.

Pamiętać należy, że jeżeli istnieje możliwość przekazania ważnych informacji inną drogą niż Internet, warto zadbać o bezpieczeństwo, tak, by nasze przykładowo dane osobowe nie były dostępne dla wszystkich, zwłaszcza dla przestępców, których w sieci tak dużo.