Bieżnik – ciekawa dekoracja stołu

https://homideko.pl/19-dekoracje flotman

Pamiętasz te czasy, gdy biały obrus na stole nieodzownie wiązał się ze świąteczną atmosferą? Dziś, choć nadal chętnie sięgamy po to klasyczne rozwiązanie, czasy, gdy białe obrusy były nie do zastąpienia, powoli odchodzą do lamusa. Coraz częściej sięgamy po kolorowe dekoracje stołów, nawet w sytuacjach, gdy mają one zdobić duże meble podczas niesamowicie ważnej uroczystości. Jeśli nie jesteś przekonany co do stosowania kolorowych obrusów, powinieneś wziąć pod uwagę wykorzystanie bieżnika, który urozmaici wygląd twojego stołu. Czym różni się bieżnik od obrusa? Przede wszystkim nie pokrywa całej powierzchni stołowego blatu.

www.kosmetyk.net.pl

Bieżnik, niezależnie od materiału, z jakiego zostaje wykonany, to rodzaj podłużnej, najczęściej prostokątnej serwety, wykorzystywanej raczej jako dekoracja niż pełniącej jakiekolwiek praktycznie funkcje. Zwykle jego charakterystyczną cechą są bogate zdobienia, które możemy znaleźć na jego powierzchni. Nawet te niepozorne bieżniki, wykonane tradycyjnymi technikami, pełne są przepychu u rozmaitych ozdób. Bieżnik świetnie może sprawdzić się podczas rozmaitych świąt, kiedy to dekoracje mogą przybrać określony charakter.

Serweta utrzymana w czerwonych, złotych czy ciemnozielonych barwach doskonale podkreśli odświętny charakter wigilijnej kolacji. Z kolei ten bardziej kwiecisty bieżnik sprawdzi się podczas wielkanocnego śniadania. Warto jednak pamiętać, że kolekcja serwet może także urozmaicić wygląd naszego domu i pomóc mu zmieniać się wraz z upływem czasu. Ta wesoła, w motylki, pomoże ci przygotować się na wiosnę, podczas gdy ta bardziej stonowana, udekorowana liśćmi sprawi, że do twojego domu znienacka zawita złota polska jesień.

Warto poszperać w Internecie by znaleźć coś, co będzie cieszyć oko i zaskoczy wszystkich twoich gości.