Project Sunroof od Google

drzwiczki rewizyjne na wymiar firanki do pokoju

Project Sunroof to rewolucyjna aplikacja od firmy Google. Pozwala ona na sprawdzenie, jak będzie sprawowała się instalacja solarna pod naszym adresem.

Na chwilę obecną aplikacja posiada zmapowane niektóre obszary Stanów Zjednoczonych, jednak konsekwentnie będzie rozprzestrzeniała się na następne kontynenty i będzie obejmowała kolejne kraje. Dzięki specjalnemu algorytmowi łączącemu Mapy Google z danymi o promieniowaniu słonecznym, aplikacja jest w stanie ocenić jak w naszej lokalizacji, a nawet jak na naszym dachu, sprawował będzie się system fotowoltaiczny.

Dodatkowo aplikacja przedstawia informacje o ilości promieni słonecznych jakie padają na dach w ciągu roku (godzin słonecznych) i na ich podstawie szacuje teoretyczne zyski. Do ich wyliczenia wykorzystuje lokalizację, orientację dachu, cienie padające od drzew i innych dużych elementów, a nawet lokalne warunki pogodowe.

www.cech.ilawa.pl

Użytkownik rewolucyjnej aplikacji może dodatkowo podać wysokość aktualnych rachunków za energię elektryczną, a specjalny algorytm pomoże mu w poszukiwaniu oszczędności. Nawet jeżeli dane z aplikacji Google nie są idealne i bardzo dokładne, to na pewno pomogą całemu sektorowi instalacji fotowoltaicznych.