Kratka na co dzień i na specjalne okazje

stoły cateringowe umywalka kamienna nablatowa

Istnieją takie wzory, które powszechnie uznawane są za uniwersalne. Bywają stosowane niemal we wszystkich dziedzinach życia. Pojawiają się zarówno w modzie, jak i we wnętrzarstwie. W zależności od swojej kolorystyki, mogą być wykorzystywane nie tylko na co dzień, ale również na specjalne okazje.

Wśród nich z pewnością znajduje się nieśmiertelna kratka, która z powodzeniem sprawdzi się jako deseń na akcesoriach do dekoracji mebli. Wiele osób odnosi wrażenie, że wzór kratki czy szachownicy jest zbyt „oklepany”, by móc zostać uznanym za gustowny. Tymczasem w rzeczywistości zależy to wyłącznie od tego, w jaki sposób zdecydujemy się ją wykorzystać. Jeśli jej kolorystyka zostanie odpowiednio dostosowana do wnętrza, ten właśnie wzór może bez problemu znaleźć się na serwecie czy bieżniku.

Przyda się również do dekoracji doniczek, umieszczonych na stole w salonie czy ozdobnych pojemniczków. We wnętrzu utrzymanym w nieco rustykalnej stylistyce, krateczka może ładnie wyglądać także na siedziskach krzeseł. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego stylu, lepiej najpierw wypróbuj kratkę na nieco mniejszej powierzchni. Wydaje ci się, że kratka, swojska i sympatyczna, nie ma szans zagościć na stole przygotowanym na świąteczną okazję? Nic bardziej mylnego.

Jej szkocka wersja już od wielu lat spotykana jest wśród wigilijnych dekoracji. Jeśli nie masz pomysłu na to, gdzie mogłaby się znaleźć, bez trudu możesz zadbać o to, by znalazła się na zwyczajnych, papierowych torebkach. Kratka czy szachownica świetnie sprawdzi się jednak również podczas świąt wielkanocnych. Warto rozważyć tutaj wykorzystanie tej błękitnej czy zielonej, w połączeniu z bielą.

www.interpretacja.net.pl

Ładnie będzie prezentować się na materiale, którym wyściełasz koszyczek z owocami czy ozdobnymi bibelotami.