Rozsądne korzystanie z mediów społecznościowych

prześcieradła frotte z gumką Hydropool - basen w ogrodzie zimowym

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nasza aktywność w mediach społecznościowych może być różnie oceniana przez ludzi, a te opinie czasami mogą wiązać się z koniecznością ponoszenia przez nas pewnych konsekwencji. Może tak być na przykład wtedy, kiedy szukamy nowej pracy. W dzisiejszych czasach pracodawcom zdarza się sprawdzać profile osób, których zatrudnienie rozważają.

Wiadomo, że nikt nie chciałby przyjąć do pracy na przykład osoby, która systematycznie nadużywa alkoholu, bo mogłoby to mieć odbicie w niskiej efektywności wykonywanych przez nią działań. Lepiej więc nie umieszczać na swoim profilu facebookowym tudzież innym zbyt dużej liczby zdjęć z imprez, a już z pewnością tych, na których nie wyglądamy trzeźwo. To samo tyczy się wpisów, w których chwalimy się ilościami spożytych trunków czy też wyczynami, jakich dokonaliśmy pod wpływem alkoholu.

Jeśli już to robimy, to przynajmniej postarajmy się wprowadzić takie ustawienia, żeby treści te były widoczne jedynie dla wąskiego grona osób, które i tak nas dobrze znają i które nie będą się przez to odnosić do nas krytycznie.