Moda na social media

fronty do szafek kuchennych poznań agencja brandingowa poznań

W dzisiejszych czasach trudno jest spotkać młodą osobę, która nigdy nie korzystała z mediów społecznościowych. Wśród miłośników tej formy komunikowania się ze światem znaleźć można również spore grono osób dojrzałych.

Zdaje się więc, że twórcom takich portali jak Facebook czy Twitter udało się wylansować nową modę. Zdaje się, że moda na social media nie jest chwilowym kaprysem, chociaż oczywiście nie wszystkie portale tego typu zrobiły furorę wśród internautów.

Część z nich, jak chociażby Nasza Klasa, dość szybko straciły popularność, ale ogólna idea społecznościowych interakcji wcale nie upadła – osoby nią zainteresowane po prostu przeniosły się na inne strony internetowe. Moda na social media jest już właściwie odrębnym zjawiskiem kulturowym, które starają się zrozumieć, zbadać i opisać naukowcy.

Bacznie przyglądają się jej również specjaliści od marketingu, PR i reklamy, którzy już od dłuższego czasu wykorzystują kanały społecznościowe do celów komercyjnych. Trudno się więc spodziewać, że w najbliższych latach ludzie odwrócą się od social media.