Krytyka w Internecie

co to jest żywica epoksydowa agencja marketingowa poznań

Krytyka w Internecie, z którą możemy się spotkać na co dzień, jest chyba najgorszą z możliwych. Dzieje się tak z kilku przyczyn, które w konsekwencji mogą doprowadzić nawet najspokojniejszego człowieka do złości. Po pierwsze, Internet zapewnia tak zwanym „hejterom” pełną anonimowość. Używając pseudonimów lub ników czują się bezkarni wobec innych.

www.janina.rybnik.pl

Doprowadza to do eskalacji nienawiści i arogancji z ich strony, która może dotknąć osobę nieodporną na słowa krytyki. Po drugie, wypowiedzenie słów niepochlebnych twarzą w twarz wymaga większej siły charakteru niż napisanie paru ostrych słów i kliknięcie „opublikuj”. Dlatego właśnie krytyka na forach internetowych czy portalach społecznościowych przyjmuje czasem postać absurdalną. Dla osób wrażliwych lub nieodpornym na krytykę, opinie w Internecie mogą stać się powodem do spadku wiary w siebie i powstania kompleksów.

Dlatego właśnie każdą krytykę, z którą spotkamy się w Internecie należy traktować z przymrużeniem oka i nie przejmować się każdą opinią.