Miejska wystawa, czyli o tymczasowym zagospodarowaniu przestrzeni w mieście

rolety szczecin Projektowanie wnętrz Piaseczno

Wystawa miejska, czy to ta tycząca się dzieł malarskich, fotograficznych, muzealnych, czy też rzeźb, jest dobrym przykładem wyjaśniającym, na czym polega tymczasowe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej.

Termin ten nie należy oczywiście do tych typowo i ściśle formalnych.

Prawdę mówiąc, jest to duże uproszczenie, kiedy mówi się o takich właśnie okresowych akacjach w kategoriach działań związanych z zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej.

www.pomorskie-zabytki.pl

Niemniej jednak, przyglądając się problemowi nazewnictwa z typowo logicznego punktu widzenia, z całą pewnością można pokusić się o wniosek, że miejska wystawa jest jak najbardziej sposobem na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej.

Dobrze byłoby nadmienić, czy może raczej spróbować dostrzec zjawisko, polegające na tym, że ludzie z reguły bardziej „lgną” do tego co przejściowe i limitowane w mieście, niżeli do stałych ekspozycji, na których obejrzenie zawsze jeszcze będzie przecież czas.

Można więc powiedzieć, że taka miejska wystawa stanowi dosyć atrakcyjny i dynamiczny pomysł zagospodarowania terenów wchodzących w skład danego rejonu miejskiego.